Kreatívny launchpad / Dizajn mladých

Z RMBRK
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

UMARM

umelecke aspekty rady mladeze

Čo si ja (Xenia) predstavujem, žeby sme ako RMBRK mohli robiť:

Je potrebné podporovať kreatívne iniciatívy nakoľko vizuálna komunikácia je veľmi silnou formou komunikácie. Vizuálne komunikovať znamená vyjadrovať veci, ktoré možno nevieme preložiť do slov. A mladí, teda naša cieľová skupina sú veľakrát presne tí, ktorí tieto slová ťažko hľadajú. Možnosti/nápady:

-S pomocou Kolektívu môžeme častejšie organizovať fotenia pre rôzne iniciatívy, designerov a pod. V minulosti sme fotili pre značku Nosené. Podobné veci by sa mohli diať častejšie a tak podporovať rozvoj mladých umelcov a umožňovať im prakticky si vytrénovať svoje umenie.

-V kaviarni Matsu by sa MOŽNO dali organizovať výstavy mladých umelcov - nakoľko je to aj galéria. Treba tento nápad pripomenúť Veronike (Veronika - the owner).

-Šťudentské média a časopisy by sme mohli digitalizovať - cháp publikovať najlepšie články, výtvory, myšlienky a pod. Online. Ako som spomínala predtým, mne napadlo publikovať na platforme enanena.xyz. Je to zatiaľ môj osobný blog no vôbec to tak nemusí byť a dokonca budem aj rada pre občasné príspevky iných. Sama by som rada zviditeľnila kreatívcov a dala im digitálny priestor. Oni sa môžu na druhej strane cítiť super, že sú súčasťou niečoho-nejakej online kreativnej komunity? Také heyou no viac kreatívne zamerané a viac voľné. Americké MessyHeads to robia super, no asi príiž funky.

-Vobec to nemusí byť cez spomínaný web, no myslím si, že potrebujeme niečo namiesto Heyou - a funkčnejšie.